Den mrkve? Proč ne.

04.04.2023

Možná mnoho z vás neví, že 4. dubna je Mezinárodní den mrkve. Mě to připadne jako velmi dobrý nápad. Dnes je to přesně dvacet let, co se tento svátek začal slavit. A protože mrkev není ledajaká zelenina, má dokonce i své muzeum - World Carrot Museum. 

Důvod proč se tento svátek začal slavit, je šíření znalostí  o prospěšnosti mrkve na náš organizmus. Určitě stojí za to si některé klady znovu připomenout.

Určitě už vaše babičky vám říkali, "Jez mrkvičku budeš mít zdravá očička". A to je tedy fakt. Mrkev je jedna z potravin, která obsahuje betakaroten, z kterého v těle vzniká vitamín A s blahodárným účinkem na náš zrak.

Další prospěšnost pojídání mrkve je pro naše střeva. Mrkev podporuje trávení a díky vysokému obsahu vlákniny stimuluje peristaltický pohyb trávicího traktu a sekreci žaludečních šťáv. působí proti zácpě a chrání tlusté střevo. snižuje riziko rakoviny tlustého střeva a prsu.

A konečně se dostáváme i ke kosmetice a pleti. Před jarními měsíci je dobré pojídat mrkev či pít mrkvový džus, aby mělo tělo dostatek betakarotenu a bylo ochráněno před nepříjemným spálením či alergií na slunce. Zlepšuje kvalitu a vzhled pokožky.

Vlasům dodává lesk a podporuje jejich růst a zabraňuje vypadávání vlasů.

Mrkev obsahuje vitamín A, C, K, B8, kyselinu pantothenovou, kyselinu listovou, draslík, železo, měď a mangan.

A proto jezte MRKEV JE ZDRAVÁ !

Další prostředky pro zdravé a krásné vlasy najdete v našem internetovém obchodě.


Vaše Týna