Láska ke květinám

17.08.2021

Květiny jsou jednou z mojich lásek. Nejen květiny okrasné, nýbrž květenu jako takovou, mám moc ráda. 

Svým přátelům říkám, "až mi budete kupovat květinu, kupte tu, která se dá sníst". :D  A to jsou vlastně bylinky. Mám maličkou zahrádku a pár bylinek se mi tam vejde. Ale "mičurinec" ze mne asi nebude. Jeden rok mám něčeho hodně a příští rok zase málo. Zatím to nějak neumím vychytat. 

Tak třeba letos na jaře jsem utratila mnoho stovek korun za semínka bylinek, zeleniny a i okrasných květin. Ale nakonec to dopadlo tak, že molice se mi pustily do kedlubnů, okurky teď dostávají plíseň, afrikány, ač se s nimi dají vyhánět krtci, okousali slimáci. Jediné čemu se daří letos na mé zahrádce je hlaváč. 

Hlaváč je krásná kytička, která se dá usušit. Ve váze pak může zdobit stůl déle než rok. Sušenými kytičkami si ráda zdobím nejen vchodové dveře, ale i celý venkovský domek. Věnečky a další výzdobu si raději už léta vybírám u paní IRENY KLAMERTOVÉ. Je velmi šikovná a její věci jsou velmi vkusné, krásné a mohu si nechat udělat vazbu i k barvě nábytku. 

Mičurin ze mne zjevně nebude, proto volím jistotu a sušené kytičky kupuji zkrátka u paní Klamertové. Je čas dovolených a zrovna na jednom z výletů jsme zabloudili do Bechyně, kde měla svůj stánek. Nemohla jsem opět odolat a koupila jsem si květinku do vázy a levandulový pytlíček plný voňavé levandule. Myslím si, že si u ní vybere snad každý tu svou květinku či věneček na dveře. Má totiž nepřeberné množství nádherného zboží.

Dnes to bylo jen maličké podívání do mého volného okénka v době mojí dovolené, proto vám nebudu dnes vysvětlovat kvality a účinky našich šamponů či pleťového krému, to až někdy příště. Uživejte poslední dny letních dnů a prázdnin se svými robátky, než začne kolotoč všedních dní. 


Vaše Týna