ZIMNÍ POEZIE aneb pohoda pod dekou

12.01.2022

Čas běží jako o závod, a než jsme stačili ochutnat cukroví, rozdat dárky a dopít vaječný koňak ..... je tady nový rok. Rok 2022 slibuje podle numerologie čas úspěchu, klidu a spolupráce. A proto se těšme, že nám bude fajn. 

V zimním období můžeme více odpočívat, tedy alespoň já určitě. Nemusím obdělávat půdu na záhoncích, plít plevel či sekat trávu.  V tomto období si čtu knihy a listuju v časopisech o zahradě či jen lelkuju u nesmyslu zvaného televize. 

Miluju zimní procházky na chalupě a užívám sněhu. Tady u nás je sníh v zimě skoro vždycky. Rozjímám v přírodě o životě a v myšlenkách si plánuji, co v tom novém roce udělám v zahrádce nového. Žádná předsevzetí, jen myšlenky, co by se mohlo udělat jinak. Když své plány nezrealizuji, nemám žádné výčitky svědomí a říkám si, že tak to mělo být, tak to čas chtěl. Jak se říká, všechno má svůj čas a svůj smysl. Proto už tolik nikam nespěchám a nechávám věcem volný průběh. 

Tak snad jen zamyšlení na začátku nového roku: 

Každý na tomto světě máme svůj úkol a každá věc má svůj význam. A to je důležité se naučit respektovat. 

Mějme se rádi a rozdávejme lásku kolem sebe, rozdávejme úsměvy a buďme šťastní a dopřejme si na věci čas. Cesta lásky je ta nejkrásnější a nejsmysluplnější. 


Vaše Týna