PERMON U Premium – univerzální prací gel 0,5 l

Permon - U Premium je vynikající univerzální, tekutý, vysoce koncentrovaný přípravek na praní barevného i bílého prádla (kromě vlny a hedvábí) ve všech typech praček
při teplotách 10 - 60°C. Obsahuje složky účinně chránící barvy. V kombinaci s bělící složkou Permon B Percarbonát i na bílé prádlo. Jeho součástí je velmi účinný ekologický systém změkčující vodu prací lázně. Tím se výrazně zvyšuje prací účinnost mýdlové složky přípravku (mýdlo v tvrdé vodě vločkuje a nepere), které je jinak dosahováno za přidání Permonu Z. Navíc je vybaven nejmodernějším enzymatickým komplexem - 6 enzymů, které zvyšují prací účinnost a ošetřují vlákno. Prádlo je po vyprání měkčí i bez použití Permonu M.

Používáním ekologického pracího programu - Permon získáte
spokojenou zdravou pokožku a příjemný pocit při nošení prádla
vysokou životnost barevnosti a kvality tkanin
svěží vůni jarní přírody
úsporu elektrické energii, tím že Permon je účinný i při velmi nízkých teplotách 10 - 40°C. Bělící složka má nejvyšší účinnost ve studené vodě.
dobrý pocit z toho, že šetříte přírodu od fosfátů a zeolitů
současně s praním i čištění pračky
přípravek neobsahující plnidla, šetříte tedy množství vody určené k máchání prádla

Obsah 1 l výrobku je na 22 praček při dávkování 45 ml na 4,5 kg prádla. Vypere i velmi znečištěné prádlo. Proto, prosím, vyzkoušejte, kolik ml Permonu U vypere vaše prádlo. Ze zkušeností našich spotřebitelů stačí 20 ml pracího gelu Permon U na běžné praní prádla, potom je 1 l Permonu U na 50 praček.

Tkanina je po vyprání na dotek měkká, neboť se na ní neusazují nerozpustné vápenaté a hořečnaté soli.


UNIKÁTNÍ SLOŽENÍ:

Každý kvalitní prací přípravek má základní složení v kombinaci mýdla, neionogenního a anionaktivního tenzidu a dalších přídavných látek, které zvyšují prací schopnost základu. Již při výběru jednotlivých složek hodnotíme jednak jejich biologickou odbouratelnost, tak i ekologickou zátěž při jejich výrobě.

  • Neionogenní složka - má největší obsah ve složení a jejím úkolem je odstranit nečistoty z praného textilu a udržet je v pracím roztoku. Je to unikátní 100% koncentrovaná ingredience vycházející z kokosového oleje, při jehož výrobě se ušetří 25% CO2 a 35% vody proti ostatním neionogenním tenzidům používaným i v ekologických pracích prostředcích. Tato, námi pečlivě vybraná, složka vyráběná v Barceloně navíc dokáže prát již při 15 C0 a má značku Ekocert.
  • Mýdlo - další vysoko objemová složka, kterou si vyrábíme sami na našem výrobním zařízení z kyseliny kokosové a kyseliny olejové standardním procesem, který si sám zatopí, a tím ohřeje ostatní suroviny, takže není potřeba v další výrobě spotřebovávat tepelnou energii. Mýdlo v systému podporuje hlavní neionogenní složku a snižuje pěnivost ostatních složek.
  • Anionaktivní složka - je v nízké koncentraci a má za úkol vyztužit celý systém. Používáme látku, která je primárně určená pro výrobu kosmetických přípravků. Má značku Ekocert.
  • Rozpouštědlo - používáme monopropylenglykol , který je, mimo jiné, používán v každých farmaceutických kapkách třeba na kašel. Opět je vyráběn z rostlinných vstupů. Má za úkol tzv. vyčeřit systém a zachovat jej v čirém stavu a stabilizovat jej. Biologická odbouratelnost v půdě za účasti půdních mikroorganismů je 100% za 12 dní. Pro vodní organismy není toxický.
  • Složka na změkčení vody - protože se jedná o lacinější variantu, používáme citronan sodný, který má výrazně nižší schopnost změkčovat vodu, a proto se Permon U hodí na praní v měkčí vodě. Citronan sodný je zcela nezávadný jak pro naše zdraví, tak pro naše životní prostředí. Změkčením vody je umožněno, aby mýdlo opravdu pralo, protože ve tvrdé vodě vyvločkuje a jeho prací schopnost je mizivá.
  • Někteří ekologičtí výrobci používají na změkčení vody Zeolity. To je pro nás velmi sporné, protože Zeolit je hornina, která se nemůže biologicky odbourávat. Navíc bylo prokázáno, že prach ze Zeolitů je rakovinotvorný. Hrozí tedy nebezpečí jeho vdechování při manipulaci, a co je nebezpečnější, když není prádlo dokonale vymácháno, vdechování prachu ze zbytků Zeolitu z prádla. Naše složka má značku MILJÖMÄRKT, což je ekoznačka severských států a zároveň má Evropskou značku Ekologicky šetrný výrobek.


Zvolte si variantu:

Cena od 216,00 Kč